Понеділок, 02.08.2021, 02:37Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Закладки
Статистика
Полный анализ сайта Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Освітлення і опромінення


Освітлення і опромінення

Електричне освітлення і опромінення – дисципліна, яка займається вивченням світлотехніки.

Світлотехнікаобласть науки та техніки, предмет якої - дослідження принципів та розробка способів генерування, просторового перерозподілення, вимірювання характеристик оптичного випромінювання (світла) та перетворення енергії світла в інші види енергії. Світлотехніка охоплює також питання конструкторської та технологічної розробки джерел світла, освітлювальних, випромінюючих та світлосигнальних приладів, систем управління джерелами світла , питання нормування, проектування, влаштування та експлуатації світлотехнічних установок.

Електричне освітлення та опромінення на сучасному етапі має над- звичайне значення в людській діяльності. Для забезпечення потреб народного господарства наша промисловість випускає понад 2,5 млрд шт. ламп у широкому асортименті і різного призначення. Останнім часом розвивається ринок іноземних джерел оптичного випромінювання і світильників всесвітньовідомих фірм. На потреби освітлення в сільському господарстві витрачається понад 15% від усієї використовуваної електроенергії. Якість освітлення, економія електричної енергії, матеріальних і трудових ресурсів знаходяться в прямій залежності від рівня інженерних рішеннь, які ми приймаємо, насамперед на стадії проектування освітлювальних та опромінювальних установок. Правильно виконане електричне освітлення сприяє підвищенню продуктивності праці, зниженню собівартості продукції, зменшенню травматизму, а також створює комфорт на виробництві та сприятливі умови для відпочинку.

Мета дисципліни - вивчення фізичних і біологічних основ застосування оптичного випромінювання в сільському господарстві; електричних джерел оптичного випромінювання, освітлювальних і опромінювальних установок сільськогосподарського призначення та їх електричної частини.

Завдання дисципліни - оволодіти теоретичними і практичними навичками електричного освітлення і опромінення

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен

Знати:

  • фізичні основи оптичного випромінювання, його біологічну дію;
  • величини та одиниці вимірювання оптичного випроміню¬вання;
  • призначення, принцип дії, електротехнічні та світлотехнічні характеристики джерел випромінювання; світильників, опромінювачів, а також методику їх вибору.

Вміти:

  • правильно виконувати вибір і розрахунок освітлювальних і опромінювальних установок;
  • використовувати сучасні типи джерел випромінювання;
  • кваліфіковано виконувати електромонтажні роботи та обслуговувати освітлювальні і опромінювапьні установки, що використовуються в агропромисловому комплексі.

№ п/п Найменування Посилання
1 Структура навчальної дисципліни Переглянути
2 Наочні матеріали Переглянути
3 Питання для заліку Переглянути
4 Навч. посіб. Ел.осв.та опромінення Р.В. Кушлик Переглянути
Форма входу
Ми в соц.мережі
facebook instagram twitter youtube
Пошук
Друзі сайту
ЗНО
Знайти роботу
Agrocareer.com
Календар-інформер
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання