Лабораторія Автоматизації технологічних процесів і систем автоматичного керування
Лабораторія Автоматизації технологічних процесів і систем автоматичного керування
Лабораторія "Автоматизації технологічних процесів і систем автоматичного керування" була створена на відділенні "Електрифікації і автоматизації сільського господарства" в 1998 році для забезпечення якісної практичної підготовки техніків-електриків.
Практична підготовка з дисципліни "Автоматизація технологічних процесів і системи автоматичного керування" передбачає вивчення та отримання навичок по дослідженню, випробуванню та наладці автоматизованих установок і агрегатів водопостачання, приготування та роздачі кормів, прибирання гною, освітлення та опромінення, доїння та первинної обробки молока, мікроклімату, нагріву повітря, води та отримання пару, післязбиральної обробки зерна. Робочі місця створено з використанням серійних установок їх щитів, пультів керування та технічних засобів автоматизації. Більшість робочих місць під керівництвом та за участю завідуючого лабораторією створено руками студентів
З 2003 року в цикл професійної підготовки техніків-електриків входить дисципліна "Електрообладнання тракторів, автомобілів та сільськогосподарських машин". Для її забезпечення в лабораторії створено робочі місця по вивченню та дослідженню систем електропостачання, пуску, запалювання, освітлення, світлової сигналізації, КВП та електронних систем контролю і керування автотракторного електрообладнання.
Дослідження електрокалориферної установки СФОА-100
Випробування автомобільної генераторної установки
Дослідження схем електропуску автомобілів та тракторів
Лабораторія також забезпечує проведення навчальної практики по технічному обслуговуванню та ремонту електрообладнання і засобів автоматизації і практики по вирішенню виробничих ситуаційний завдань, що передбаченні навчальним планом спеціальності 5.10010102 “Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в агропромисловому комплексі”.
На заняттях електротехнічного гуртка на базі лабораторії проводяться заняття по поглибленню знань з дисциплін, розробляються технічні засоби автоматизації, прилади діагностики, створюються нові робочі місця. Члени гуртка є учасниками виставки технічної творчості.
З метою комплексного методичного забезпечення теоретичної та практичної підготовки студентів, з дисциплін "Автоматизації технологічних процесів і систем автоматичного керування", "Електрообладнання тракторів, автомобілів та сільськогосподарських машин" викладачем Ковальовим Віктором Олександровичем розроблено навчальні посібники, практикуми, та робочі зошити.
Випробування стану ізоляції ТЕНів припливно-витяжної установки ПВУ-4М-6 під час проведення її технічного обслуговуванняі
Технічне обслуговування щита керування обладнання кормоцеху КОРК-15.