Спеціальність: 071 «Облік і оподаткування»
Галузь знань: 07 «Управління та адміністрування»
Кваліфікація: Молодший спеціаліст з обліку та оподаткування
Спеціальність: 075 «Маркетинг»
Галузь знань: 07 «Управління та адміністрування»
Кваліфікація: Молодший спеціаліст з маркетингу
Фінанси підприємств - це одна з основних ланок фінансової системи України. Всі економічні питання, які необхідно вирішувати в галузях економіки, ґрунтуються на фінансових відносинах. Фінанси підприємств поєднують структуру фінансів та фінансових ресурсів, закономірності формування та руху оборотних і необоротних активів, визначення фінансових результатів діяльності суб'єктів господарювання, внутрішньогосподарські фінансові відносини та фінансове планування. Вивчення фінансової діяльності підприємств ґрунтується на даних фінансового та управлінського обліку.
Фінанси підприємств є найважливішою складовою системи фінансового менеджменту, оскільки одночасно передбачають постановку стратегічних завдань підприємств з покращення фінансових результатів, методики планування і прогнозування, аналізу і контролю. Без фінансових розрахунків і прогнозів неможливо одержати об'єктивну оцінку стану і результатів господарської діяльності підприємств. Тому, дисципліні "Фінанси підприємств" належить одне з центральних місць у підготовці фахівців економічного профілю.
Мета: формування у студентів знань основ теорії та практичних навичок з фінансів підприємств.
Основним завданням вивчення дисципліни є:
дослідження основ побудови фінансових відносин у різних організаційно-правових формах господарювання, вплив нормативно-законодавчої бази з питань фінансів і кредиту на них, оздоровлення економіки підприємств у сучасних умовах;
вивчення структури фінансових ресурсів, напрямів їх ефективного використання та джерел формування; системи фінансових показників оцінки діяльності підприємств;
набуття практичних навичок з питань нормування оборотних активів, розрахунків показників ефективності використання необоротних та оборотних активів; визначення потреби в кредитних ресурсах; розробки фінансового плану, фінансової частини бізнес-плану; визначення фінансових результатів діяльності підприємства.
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:
сутність фінансів підприємств, їх функції і значущість у ринковій економіці;
особливості організації фінансових відносин підприємств та міжгалузевих фінансових відносин;
техніку фінансових розрахунків;
типову фінансову документацію;
прийоми і методи складання фінансової частини бізнес-плану;
фінансування та кредитування господарської діяльності і капітальних інвестицій;
склад і зміст фінансової звітності та порядок оцінки фінансового стану підприємства;
вміти:
визначати показники ефективності використання активів, розраховувати потребу у фінансових та кредитних ресурсах;