Професія техніка-механіка була і залишається однією з небагатьох, що постійно потрібна на ринку праці. Протягом останніх 30 років в нашому навчальному закладі серед всіх спеціальностей цю професію обирає найбільша кількість абітурієнтів.
Впроваджено ступеневу підготовку, яка дає змогу випускникам коледжу продовжити навчання на старших курсах ЦНТУ м. Кропивницького для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» та «магістр».
Випускники нашого відділення в вступають до ЦНТУ на ІІ курс, як правило, на місця державного замовлення.
Під час навчання в коледжі всі студенти забезпечуються гуртожитком.
Працюють предметні гуртки, вокальні колективи, танцювальний гурток.
Студенти є дипломантами обласного фестивалю художньої самодіяльності, всеукраїнського фестивалю „Софіївські зорі ”.
Працюють спортивні секції: баскетболу, волейболу, футболу, настільного тенісу, легкої атлетики та ін.
Матеріально-технічна база:
54 навчальні кабінети;
32 лабораторії;
5 комп’ютерних класів;
2 гуртожитка;
навчально-виробнича майстерня;
їдальня;
буфет
медичний пункт;
2спортивних зали ;
тренажерна зала;
футбольне поле;
відкриті спортивні майданчики.
Технік-механік готується для роботи в колективних сільськогосподарських підприємствах, а також в розрахункових підрозділах, орендних і приватних господарствах як спеціаліст, керівник (організатор) і виконавець технологічних операцій з експлуатації та ремонту машинно-тракторного парку.
Технік-механік може працювати на посадах:
майстер з експлуатації та ремонту машин і механізмів;
завідувач майстерні;
керуючий дільницею;
механік автомобільної колони;
механік виробництва;
механік дільниці;
механік цеху;
технік з механізації трудомістких процесів;
налагоджувальник сільськогосподарських машин і тракторів;
слюсар з ремонту автомобілів;
слюсар з ремонту сільськогосподарських машин і устаткування;
інспектор з охорони праці.
Під час навчання в коледжі студенти отримують робітничі професії:
водій автомобіля категорії С;
тракторист-машиніст категорії А1 ,
Вступні випробування:
На базі 9 класів: математика, українська мова.
На базі 11 класів: сертифікати про зовнішнє незалежне оцінювання (відповідно до Правил прийому у 2019 році).
Завідуючий відділенням «Механізації сільського господарства» вихованець технікуму, свою трудову діяльність розпочав у 1981 році лаборантом учбової лабораторії «Експлуатація машино-тракторного парку», з 1982 року працював майстром виробничого навчання по керуванню автомобілями, лаборантом лабораторії «Трактори і автомобілі», викладачем навчальної дисципліни «Правила дорожнього руху. З січня 1990 року – завідуючий відділенням «Механізація сільського господарства» коледжу.
Завдяки організаторським здібностям Черепенка М.Г., як завідуючого відділення, тісного співробітництва з батьками студентів, цикловими комісіями, успішно покращились результати на відділенні. За вагомий внесок у підготовку молодших спеціалістів для агропромислового комплексу області нагороджувався Почесною грамотою Кабінету міністрів України, Почесною грамотою Міністерства освіти та науки України, Почесною грамотою обласної державної адміністрації. Черепенка М.Г. знають і поважають студенти, з його думкою рахуються керівники коледжів та технікумів, а також колеги. Свій досвід він передає молодим викладачам, майстрам виробничого навчання, постійно працює над підвищенням свого професійного рівня, приймає активну участь у виставках передового педагогічного досвіду НМЦ.
Циклова комісія профорієнтовних дисциплін.
Нижній ряд зліва зав. відділенням Черепенко М.Г., директор Маменко О.Г., зав. практикою Орищенко С.Б., верхній ряд викладачі Грицун О.М., Губа Д.В., Гройсман Г.П., Лівіцький О.М.
Заняття з навчальної дисципліни «Правила дорожнього руху» проводить завідувач відділенням, викладач вищої категорії Черепенко М.Г.
Засідання навчально-методичної комісії аграрних технікумів і коледжів із спеціальності 208 «Агроінженерія» (з ОПП «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва»)
Викладач Хайсін В.О. проводить лабораторне заняття з навчальної дисципліни ВСТВ, під час якого студенти проводять дефектування гільзи циліндру двигуна внутрішнього згоряння.
Викладач Мединський В.С проводить лабораторне заняття з металографічного аналізу металевих сплавів
Викладач Аніщенко Юрій Іванович проводить заняття з навчальної практики "Технічні вимірювання"