Четвер, 09.07.2020, 18:46Вітаю Вас Гость | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: ktmsh, admin  
Форум » Форум техникума » Освітній форум » Болонський процес в Україні
Болонський процес в Україні
ktmshДата: Вівторок, 27.05.2008, 18:59 | Повідомлення # 1
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 21
Нагороди: 1
Репутація: 0
Статус: Offline
Однією з найважливіших сфер розвитку євроінтеграції є сфера вищої освіти, де вона набула форм Болонського процесу. На сьогодні 46 європейських країн, включно з Україною, є його учасниками. Крім того, значна кількість міжнародних організації підтримують ідеї процесу та сприяють його реалізації.

Болонський процес (БП) - це процес європейських реформ, що спрямований на створення спільної Зони європейської вищої освіти до 2010 року. Болонський процес офіційно розпочався у 1999 році з підписання Болонської декларації. Передумовою її створення стало підписання Великої Хартії європейських університетів (Magna Charta Universitatum)
Згідно з цілями БП до 2010 року освітні системи країн-учасниць Болонського процесу повинні бути змінені, щоб сприяти:

* полегшеному переїзду громадян з метою подальшого навчання чи працевлаштування у Зоні європейської вищої освіти;
* зростанню привабливості європейської вищої освіти;
* розширенню Європи та забезпеченню її подальшого розвитку як стабільного, мирного, толерантного суспільства.

Слід зазначити, що БП не передбачає створенння повністю ідентичних систем освіти у різних країнах, він призначений лише для зміцнення взаємозв'язків та покращення взаєморозуміння між різними освітніми системами.

19 травня 2005 року у норвезькому місті Берген на Конференції міністрів країн Європи Україна приєдналася до Болонського процесу, зобов'язавшись внести відповідні зміни у національну систему освіти та приєднатися до роботи над визначенням пріоритетів у процесі створення єдиного європейського простору вищої освіти до 2010 року.

 
ВладонДата: П'ятница, 11.05.2012, 08:34 | Повідомлення # 2
Рядовой
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
отлично
 
Lerka_BlackyДата: Понеділок, 08.12.2014, 21:00 | Повідомлення # 3
Рядовой
Група: Користувачі
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
---------------------------------------------
Цитата Lerka_Blacky ()
Прочитавши статті, я зробила такі висновки, що результати опитування студентів дали реальний результат отримання знань про Болонський процес і взагалі. Так, Україна довго не могла вступити у Болонський процес, багато було спроб і перевірок, але кінцева мета є вдалою. Все-таки вдалося це зробити. На мою думку все, що сказано в статтях є реальна правда. Болонський процес має позитивні і негативні риси. Адже навчаючись за цією програмою можна по обміну поїхати навчатись за кордоном, брати участь у різних програмах, що надає чималого досвіду та знань про освіту інших країн та ін. Недоречності полягають в тому,що велика кількість завдань виноситься на самостійну роботу і дуже важко осягнути головне. Було б добре, якби студенти самі могли вибирати предмети лише ті, які дійсно їм потрібні. А не те, що пропонує програма, бо студенти не є абсолютними фахівцями з фахових предметів, бо витрачають час на інші, тому освіта є не душе якісною. Це призводить до того, що після закінчення вузу важко влаштуватись на роботу.


Повідомлення відредагував Lerka_Blacky - Понеділок, 08.12.2014, 21:00
 
Форум » Форум техникума » Освітній форум » Болонський процес в Україні
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: